O Zdravotnické revue

Co je Zdravotnická revue a proč vznikla?

Zdravotnická revue vznikla koncem roku 2023 jako informační zdroj pro zájemce o zdravotnictví, právo a veřejnou politiku.

Já se jmenuji Ondřej Dostál, dvacet let na vyučuji zdravotnické právo a organizaci zdravotnictví, zabývám se bioetickými tématy a ochranu práv pacientů. Od roku 2020 jsem se více angažoval politicky ve veřejné debatě o COVID-19 a souvisejících vládních opatřeních. Kromě toho nás ale čekají trvalejší otázky a problémy - dostupnost zdravotních služeb, financování nemocnic, kvalita péče, “nadstandardy” a mnoho dalšího.

Po více než roce zveřejňování informací na sociálních sítích Twitter a Facebook nyní rozšiřuji tuto komunikaci o pravidelný zdravotnický newsletter. Cílem je umožnit porozumění složitějším zdravotnickým tématům, vyžadujícím delší texty ve formátu, který se na sociální sítě nehodí. A také vytvořit vznikající komunitě příznivců a sledujících prostor kultivované diskuse, která je někdy na sociálních sítích obtížná.

Jak Zdravotnická revue funguje? (Stav k lednu 2023)

Zdravotnická revue funguje na platformě Substack, která nám umožňuje následující užitečné funkce:

  • Vytvořit “internetový časopis”, který lze jednak číst na webu, jednak se přihlásit k odběru a dostávat do svého e-mailu články a novinky, které autoři publikují.

  • Publikovat videa a podcasty pro ty, kteří před čtením dávají přednost sledování či poslechu

  • Vytvořit komunitu předplatitelů, kteří přispívají na chod projektu a výměnou za to se mohou těšit na besedy, setkání a online diskuse (v přípravě)

  • Účastnit se v rámci komunity sledujících diskusí pod příspěvky, klást tvůrcům projektu dotazy a dávat podněty k neřešeným problémům zdravotnictví.

V tento moment jsme na začátku, ve “zkušebním provozu”, kdy ladíme vizuální i technickou stránku. V plném provozu bychom rádi byli během jara 2024.

Jak se ke Zdravotnické revue přihlásit - a musím za to platit? (Stav k lednu 2022)

Pokud jste se dosud nepřihlásili, můžete to učinit tady (tlačítko “Subscribe now”).

Přihlašovací obrazovka nabízí následující čtyři volby:

  • Měsíční (“Monthly”) předplatné

  • Roční (“Annual”) předplatné

  • Patron projektu” s poskytnutím příspěvku a výhodami předplatného

  • None” - přihlášení bez předplatného

Platit tedy nemusíte. Pokud zvolíte “None”, budete zdarma dostávat články a informace, odhlásit se můžete kdykoli. Pokud se rozhodnete náš projekt již nyní podpořit, ať již předplatným, nebo vyšší jednorázovou částkou jako Patron projektu, budeme vám vděčni, neboť čím víc budeme moci do techniky, grafiky a funkcí investovat, tím bude Zdravotnická revue lepší.

Prozatím prosím omluvte případné nedostatky a omezení. Jedním z nich jsou en z nich jsou anglické popisky tlačítek nebo možnost platby v Eurech - jde o vlastnosti platformy Substack, které snad časem doladíme.

Přeji příjemné čtení!

JUDr. Ondřej Dostál, Ph.D., LL.M.

Subscribe to Zdravotnická revue

Dění ve světě zdravotnictví, práva a politiky pohledem Ondřeje Dostála

People

Právník, specialista na zdravotnictví, vysokoškolský učitel.